IZVJEŠTAJ S ITF FUTURES TURNIRA ISTARSKA RIVIJERA OPATIJA 2016.

kids_day (19)_01U subotu 19. ožujka 2016. g. započeo je turnir ITF FUTURES SERIJE ISTARSKA RIVIJERA OPATIJA 2016. Četvrti je to turnir u seriji. Prva tri turnira održana su u Rovinju, Poreču i Puli. Nakon 33 godine ponovno se igra turnir Istarska rivijera u našemu gradu i na terenima tenis kluba Opatija. Prijavilo se ukupno 145 tenisača iz 24 zemlje svijeta. Tenisači dolaze iz Rusije, Norveške, Švicarske, Španjolske, Austrije, Srbije, Poljske, Slovenije, Italije, Rumunjske, Njemačke, Crne Gore, Brazila, Češke, Belgije, Liphenštajna, Mađarske, BiH, USA, Makedonije, Slovačke, Argentine, Francuske i naravno Hrvatske. Od ukupnog broja prijavljenih, njih 121 moraju kroz kvalifikacije izboriti mjesto u glavnome turniru. Mjesta ima samo za 8 najboljih. U glavnome turniru nastupit će 32 tenisača. Naš klub kao domaćin dobio je pravo na jedno mjesto u glavnome turniru. Dino Bonetta pokušati će osvojiti prve bodove za listu najboljih tenisača svijeta!

Održana su 3 kola i još preostaje jedno kolo kvalifikacija. Kiša je danas spriječila nastavak. Do 3. kola uspio se dobrim igrama plasirati naš tenisač Ivor Eržišnik, ali je izgubio susret, tako da neće nastupiti u glavnome turniru. Naši članovi Marko Boltužić, Andrej Omeragić, Karlo Kajin, Nemanja Kralj i Matija Žugić zaustavljeni su u 1. kolu kvalifikacija.

Danas je u teniskoj dvorani održan Kid’s day, gdje su se djeca iz opatijskog vrtića u sat vremena upoznali sa ljepotom teniske igre. Igrači na turniru: Tomislav Draganja, Duje Kekez, braća Šabanov, Antun Vidak, Roko Horvat i Ljubomir Čelebić, uz naše Luciu Žagar i Marka Boltužića, te trenere Nikolu Pilića, Denisa Kurilića i Ivora Eržišnika, pomagali su i demonstrirali dijeci prve korake u tenisu.

kids_day (21)_01

kids_day (1)_01 kids_day (2)_01 kids_day (3)_01 kids_day (4)_01 kids_day (5)_01 kids_day (6)_01 kids_day (7)_01 kids_day (8)_01 kids_day (9)_01 kids_day (10)_01 kids_day (11)_01 kids_day (12)_01 kids_day (13)_01 kids_day (14)_01 kids_day (15)_01 kids_day (16)_01 kids_day (17)_01 kids_day (18)_01
Trener Denis Kurilić