Pretkolo kvalifikacija za II Hrvatsku tenisku ligu Opatija 30.08.2015.g.

tenis_opcaSusret pretkola kvalifikacija za II Hrvatsku tenisku ligu održao se u nedjelju 30. kolovoza 2015.g. s početkom u 16,00 sati. Tenis klub Opatija kao domaćin odigrao je susret sa zagrebačkim klubom Futur. Susret se igrao u pet pojedinačnih meča i dva meča parova.

Konačni rezultat je 4:3 za tk Opatiju. Nakon pojedinačnih mečeva rezultat je bio 3:2; te su parovi odlučivali o pobjedniku susreta. Dino Bonetta nakon duga 3,5 sata igre, izgubio je u napetom i odličnom meču od Janka Lumperta rezultatom 3:6; 7:6 (4); 2:6. Rezultat posljednjeg seta ne odražava stvarno stanje na terenu. Drugi susret izgubio je Andrej Omeragić od Tina Antonića rezultatom 6:2; 2:6; 3:6. Nakon dobrog prvoga seta, Andrej je potpuno popustio te izgubio susret. Preostala tri pojedinačna susreta bila su neravnopravna i naši su igrači lagano ostvarili pobjede. Marko Boltužić pobjedio je Sašu Kalca sa rezultatom 6:1; 6:0; Karlo Kajin pobjedio je Mario Milasa sa rezultatom 6:1; 64; te Ivor Eržišnik pobjedio je Hrvoja Gojmerca sa 6:0; 6:1. Boltužić/Kajin izgubili su nakon velike borbe sa parom Antonić/Kalac rezultatom 6:4;2:6 te u tiebreaku 7:10.

U drugom susretu, nešto manje napetijem, došla je do izražaja kvaliteta naših igrača, par Omeragić/Eržišnik pobjedili su par Futur-a Lumpert/Milas rezultatom 6:3; 7:5.

Nakon završetka susreta, upriličeno je zajedničko druženje i večera sa sportskim rivalima iz Zagreba.

Sljedeći susret naše ekipe u kvalifikacija biti će u petak 02.08.2015.g. u Samoboru.

Denis Kurilić, trener